• Nasza świetlica

W świetlicy jak w domu - ciepło, życzliwie, bezpiecznie

Świetlica szkolna uzupełnia pracę szkoły we wszystkich jej zakresach: opieki, poczynań dydaktycznych i oddziaływań wychowawczych. Świetlica to miejsce w szkole, gdzie uczniowie mogą spedzać czas na rozrywce i zabawie przed i po lekcjach. Nasza świetlica posiada 2 pomieszczenia: salę zabaw oraz jadalnię z kuchnią. W świetlicy znajduje się wiele gier dydaktycznych, książek, klocków i puzzli oraz materiałów do zajęć plastyczno-technicznych. Świetlica wyposażona jest również w telewizor, DVD i radiomagnetofon - urządzenia te wzbogacają i umilają zajęcia świetlicowe.

Celem działalności świetlicy jest:

• zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej,
          • pomoc dzieciom w adaptacji w środowisku szkolnym,
          • integracja uczniów,
          • zapewnienie odpowiednich warunków do zabawy i nauki.

Zajęcia realizowane są poprzez różnorodne formy i metody pracy dostosowane do wieku i możliwości wychowanków.

Obejmują między innymi:

• prace plastyczno - techniczne,
          • zajęcia kształtujące kulturę osobistą,
          • gry i zabawy na powietrzu,
          • pomoc w nauce (odrabianie zadań domowych),
          • zajęcia rozwijające zdolność logicznego myślenia poprzez gry dydaktyczne, krzyżówki itp.,
          • zajęcia utrwalające nawyki higieniczne i zasady bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach,
          • zajęcia zachęcające do czytania książek i czasopism jako źródeł zdobywania wszechstronnej wiedzy,
          • zajęcia tematyczne.

Świetlica czynna jest w godzinach 7:00-16:00.

Uczniowie klas 1-3, których jest zdecydowana większość, przebywają w świetlicy najdłużej i świetlica staje się dla nich drugim domem, dlatego też wszystkie poczynania nauczycieli świetlicy zmierzają ku temu, aby wychowankowie czuli się tu dobrze i bezpiecznie.

W świetlicy przebywają również uczniowie dojeżdżający, klasy, które nie mają zajęć lekcyjnych z powodu nieobecności nauczyciela oraz uczniowie klas 4-6, którzy są zapisani do świetlicy.

Wychowankowie biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych przez szkołę i inne instytucje. Każde zajęcia prowadzone w świetlicy zawierają treści wychowawcze i dydaktyczne, które wychowankowie mogą wykorzystać w życiu codziennym.

Nauczyciele świetlicy w roku szkolnym 2023/2024:
          dyr. Beata Wiktor
          Ewa Zyzańska
          Magdalena Habowska-Madrak
          Izabela Fidytek-Dyl

Regulamin świetlicy (plik PDF)

Tematyczny plan zajęć w świetlicy (plik PDF)

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy (plik PDF)

Regulamin świetlicy (plik PDF)

Międzynarodowy projekt edukacyjny "Kreatywne prace plastyczne" 2023 - prezentacja (link do prezentacji)

Międzynarodowy projekt edukacyjny "Kreatywne prace plastyczne" - podsumowanie (plik PDF)

Ogólnopolski projekt edukacyjny "Zabawa sztuką" - prezentacja (link do prezentacji)

Filcowanie - instrukcja (plik PDF)

• Podziękowanie

• Nauczyciele i uczniowie świetlicy serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w akcje "Szkoły Pełne Talentów" organizowaną przez sieć sklepów Lidl Polska. Przekazane przez Rodziców, Uczniów i nauczycieli "talenciaki" wymieniono na nagrody także dla świetlicy. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Agnieszki Kaźmierczyk, dzięki której świetlica szkolna została wyposażona w zestaw pomocy plastycznych: plasteliny, kredki, bloki rysunkowe, farby oraz zestaw gier planszowych : Unikat, Trio, Matik, PixsBlocks, Rancho.

Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy!