• Doradca zawodowy

Doradca zawodowy: Regina Skrzyńska

Nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025 (link do strony)

Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny  2024/2025 (plik PDF)

Informacje dla ósmoklasistów

Schemat ścieżki kształcenia po ośmioletniej szkole podstawowej (plik PDF)

Zasady przyznawania punktów (plik PDF)

Województwo śląskie - wykaz zawodów szkolnictwa branżowego, dla których jest prognozowane istotne zapotrzebowanie na pracowników (plik PDF)

Informator o zawodach szkolnictwa branżowego (link do strony)

Klasyfikacja zawodów i specjalności (plik PDF)

Materiały dla uczniów

Indeks alfabetyczny zawodów i specjalności (plik PDF)

Barometr zawodów (link do strony)

Przetestuj swój temperament (plik PDF)

Temperament a zawód (plik PDF)

Praca marzeń (plik PDF)

Mapa karier (link do strony)

• Jaworznicki Maraton Przedsiębiorczości 2023

• W ramach Szkolnego Jaworznickiego Maratonu Przedsiębiorczości uczniowie klas ósmych naszej szkoły mieli okazje odwiedzić następujące firmy:

• 28 listopada - Elektrownię Jaworzno III,
        • 30 listopada - Drukarnię Graffiti.

Uczniowie mieli okazję zapoznać z zawodami z branży energetyki, zobaczyć elektrownię "od kuchni”.  Z kolei Graffiti to drukarnia sitodrukowa, która specjalizuje się w realizacji zamówień w zakresie nadruku na tworzywach oraz produkcji elementów estetycznych dla branży AGD, RTV i Automotive.

Regina Skrzyńska

• Konkurs dla uczniów klas 3 "Mój wymarzony zawód”

• W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2023 w październiku w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas trzecich "Mój wymarzony zawód”.

Wyniki konkursu:

• I miejsce – Mylana Shmeiko
        • II miejsce – Anna Grzesik
        • III miejsce – Borys Ferenc
        • wyróżnienie: Róża Horab, Hanna Stawarz, Franciszek Grześkowiak
      • Targi Edukacji Jaworzno 2023

• We wtorek 4 kwietnia uczniowie klas ósmych uczestniczyli w Targach Edukacji, które odbyły się w Hali Widowiskowo - Sportowej MCKiS w Jaworznie.

Podczas targów swoja ofertę zaprezentowały wszystkie szkoły ponadpodstawowe miasta Jaworzna, a także szkoły wyższe z regionu. Szkoły były reklamowane przez nauczycieli oraz uczniów danej szkoły. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się rozmowy z uczniami, którzy uczą się w danej placówce i którzy opowiadali, jak wygląda nauka w ich szkole "od kuchni”, na co należy zwrócić uwagę.

• Jaworznicki Maraton Przedsiębiorczości

• 17 listopada – firmę Zigler,
        • 21 listopada – redakcję gazety "Co tydzień",
        • 21 listopada – Bank Pekao,
        • 24 listopada – Elektrownię Jaworzno III.

Było to ciekawe doświadczenie, dzięki któremu uczniowie mogli zobaczyć dane zakłady "od kuchni", zadać pytania i stwierdzić, czy chcieliby pracować w danej firmie.