• Pedagog specjalny

środa w godz. 9:00 - 15:00
        czwartek w godz. 11:30 - 14:30
        piątek w godz. 9:00 - 14:00

Zadaniem pedagoga specjalnego jest przede wszystkim diagnozowanie problemów i podejmowanie działań, które dany problem mogą niwelować. W tym często we współpracy z: psychologiem szkolnym, z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Jaworznie, wychowawcami, nauczycielami, specjalistami, rodziną ucznia i z samym uczniem.

Pedagog specjalny planuje i modyfikuje działania edukacyjne, terapeutyczne czy też opiekuńcze dla osób ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

W szkole pedagog specjalny ułatwia dzieciom z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego odnalezienie siebie w grupie, przyswajanie wiedzy, asymilację w warunkach szkolnych, akceptację siebie itp.