• Rekrutacja uczniów do klas pierwszych

1. Obowiązek szkolny rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.
            1. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat i:
              • korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej, albo
              • posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno - pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno - pedagogiczną.
          2. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są do szkoły na podstawie zgłoszenia, a dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły mogą być przyjęte do szkoły na wniosek rodziców po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

Drodzy Rodzice!

Od 24 stycznia 2024 r. od godziny 8:00 rusza elektroniczny nabór dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 16 w Jaworznie.

Proszę o zalogowanie się na stronie w terminie od 24 stycznia do 12 lutego 2024 r. do godziny 15:00.

Następnie, również do 12 lutego 2024 r. proszę złożyć w sekretariacie szkoły wydrukowane i podpisane przez oboje opiekunów prawnych zgłoszenie ucznia do klasy 1.

W razie potrzeby w sekretariacie szkoły uzyskają Państwo pomoc w wypełnieniu zgłoszenia.

Sekretariat szkoły w dniach od 24 stycznia 2024 do 12 lutego 2024 r. jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.30.

Nabór dzieci spoza obwodu rozpocznie się 13 lutego 2024 r. o godz. 8:00 i potrwa do 16 lutego 2024 r. do godz. 15:00. Ilość wolnych miejsc będzie znana po zakończeniu zgłoszeń dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły.

Rekrutacja będzie prowadzona elektronicznie (link do strony internetowej)

Harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 (plik PDF)

Rodzicu sprawdź, czy Twoje dziecko mieszka w obwodzie naszej szkoły (plik PDF)

Oferta edukacyjna Szkoły Podstawowej nr 16 im. Konstytucji 3 Maja w Jaworznie (plik PDF)