• Szkolny Samorząd Uczniowski

Opiekunowie Szkolnego Samorządu Uczniowskiego: Barbara Mruk, Agnieszka Kaźmierczyk

Prezydium Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024:

przewodniczący: Bartłomiej Kalinowski (8a),

zastępca I: Szymon Ząbek (7b),

zastępca II: Maja Obtułowicz (7b),

sekretarz I: Grzegorz Szpak (8b).

Poczet Sztandarowy:

Natalia Koziarz (8b), Paulina Koziarz (8b), Mikołaj Przywała (8b)

Regulamin Samorządu Uczniowskiego (plik PDF)

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego 2023/2024 (plik PDF)

• I choć człowiek tak mały
        by na szczęście natrafić
        to swym małym serduszkiem
        kochać potrafi
        .

Walentynki to święto obchodzone 14 lutego. Jego nazwa pochodzi od Św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest właśnie tego dnia. Do Polski walentynki trafiły w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. W tym szczególnym dniu zakochani wysyłają do swoich drugich połówek kartki, listy lub drobne upominki.

Walentynki w naszej szkoły odbyły się w środę 14 lutego po feriach. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, dzięki której każdy uczeń mógł wysłać walentynkę do swojej sympatii. Wszystkie listy, kartki trafiły do wskazanych adresatów.

Barbara Mruk

• Zbiórka karmy dla psów i kotów

• W listopadzie 2023 odbyła się zbiórka karmy dla psów i kotów. Karma została przekazana do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Jaworznie.

• Zbiórka słodyczy

• W listopadzie i grudniu w naszej szkole odbyła się zbiórka słodyczy dla dzieci z Powiatowej Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Jaworznie.

Każdy uczeń mógł się poczuć Mikołajem obdarowując inne dzieci słodkim upominkiem. W sumie zebraliśmy 31,63 kg łakoci, które zostały przekazane pani Ewie Murdzy - pracownikowi placówki. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, wychowawcom za okazane serce i udział w naszej akcji.

• Andrzejki

• W dzień świętego Andrzeja tradycją jest wróżenie sobie przyszłości. Z tej okazji, w środę 30 listopada, Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów kącik wróżb andrzejkowych. Tego dnia wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a pozytywne wróżby czekają na spełnienie!