• Zabawa sztuką

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką” to projekt  nastawiony na naukę przez zabawę ale przede wszystkim łączący świat sztuki z kompetencjami kluczowymi.

Edycja 2023/2024 została objęta patronatem przez:  Ministerstwo Kultury i  Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Edukacji i Nauki, Województwo Śląskie, Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Patronat medialny nad projektem sprawuje: froebel.pl dar zabawy, blizejprzedszkola.pl, sztukadladzieci.pl.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką" odnosi się do świata sztuki, w kontekście sztuk
          plastycznych (tj. malarstwo, rzeźba, architektura, rysunek, fotografia, ceramika, wzornictwo itd.).

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

Projekt  „Zabawa sztuką”, jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego, podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej oraz podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024 tj.: "Kontynuacja działań na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy (...)". W projekcie stawiamy na proces twórczy, rozwój kreatywności i kompetencji kluczowych.

Oficjalny plakat projektu (plik PDF)

Działania w ramach projektu w roku szkolnym 2023/2024 (plik PDF)

Działania w ramach projektu w roku szkolnym 2023/2024 (plik MP4)

Projekt w świetlicy realizują: M. Habowska-Madrak , E. Zyzańska.