• Filcowanie na sucho

        • Uczniowie klasy 1a w szkolnej świetlicy bardzo chętne biorą  udział w zajęciach artystycznych – "Filcowanie na sucho". Z wełnianej czesanki, przy pomocy specjalnych igiełek tworzą niepowtarzalne ozdoby.
          Filcowanie pozwala wyrazić siebie, uczy cierpliwości i uczula na piękno. Prostota filcowania pozwala w mało skomplikowany sposób tworzyć i wyżywać się kreatywnie.

          Izabela Fidytek-Dyl

        • „Eko(sztuka)”

        • Uczniowie świetlicy szkolnej w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką" wzięli udział w konkursie pod hasłem „EKO(sztuka)”
          Celem konkursu było stworzenie eko-pracy nawiązującej do wybranego dzieła znanego artysty.
          Przygotowując się do stworzenia naszego dzieła uczniowie zapoznali się z postacią wielkiego polskiego artysty Stanisława Wyspiańskiego. Przeglądając jego obrazy: pejzaże, portrety trafiliśmy na piękna pastelę: Nasturcje. Praca ta znajduje się w Muzeum Narodowym w Lublinie. Następnie przygotowaliśmy eko materiały, takie jak ścinki po arkuszach filcu, fragmenty wełny czesankowej, ścinki materiałów, z których wcześniej szyliśmy maskotki, a także stare gazety. Tło zostało wykonane z wydzieranki z gazety a następnie pomalowane farbą, poszczególne elementy zostały zrobione z filcu, materiału i czesanki. Uczniowie układali wspólnie poszczególne elementy na tło odwzorowując pracę Wyspiańskiego Nasturcje. Mieli przy tym niezwykłą możliwość połączyć geometryczne wzory a potem ułożyć kwiaty z resztek filcu oraz wiele przecinających się, giętkich łodyg. I tak powstało nasze wspólne dzieło - eko(sztuka)- Nasturcje Stanisława Wyspiańskiego.

          Magdalena Habowska-Madrak

        • VII Miejski Konkurs Plastyczny „Symbole Jaworzna”

        • Uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie.

          Głównymi celami konkursu było :
          - wzbogacanie wiedzy na temat rodzinnego miasta – Jaworzna,
          - zaangażowanie rodziców do ciekawego i wartościowego spędzania wolnego czasu z dzieckiem,
          - wzmacnianie postawy patriotyzmu lokalnego,
          - rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi,
          - rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej,

          Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej płaskiej przedstawiającej symbol Jaworzna (np.:herb miasta Jaworzna, drwala, drzewo jawor, scenę z legendy o Jaworznie, miejsce lub obiekt znajdujący się obecnie na terenie miasta Jaworzna)
          Spośród zgłoszonych do konkursu prac uczniów naszej świetlicy jury Szkoły nagrodziło następujące uczennice: Maja kl. 3a , Natasza kl. 3b.

          Ewa Zyzańska

        • Międzyszkolny Konkurs plastyczny „Witaj Wiosno!”

        • Uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym
          zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie dla klas I-VI pt. „Witaj Wiosno!”- najpiękniejszy wiosenny kolaż. Podczas zajęć świetlicowych, uczniowie mieli okazję zgłębić różnorodne techniki plastyczne i uruchomić wyobraźnię. Korzystając z kolorowych papierów, bibuły, farb, kredek i innych materiałów plastycznych, stworzyli swoje interpretacje wiosennego krajobrazu. Każdy kolaż był niepowtarzalny, odzwierciedlający osobiste odczucia ucznia na temat wiosny i jej symboliki. 
          Spośród zgłoszonych do konkursu prac uczniów naszej świetlicy jury Szkoły Podstawowej nr 3 nagrodziło następujące uczennice:
          II miejsce : Iga G.  kl. 2b,  Natasza S. kl. 3b
          wyróżnienie: Blanka P. kl. 1b


          Zwycięzcom gratulujemy!

          Magdalena Habowska-Madrak

        • Zabawa sztuką w świetlicy- Galeria artysty

        • Kolejne zajęcia świetlicowe podczas których dzieci miały możliwość poznania dzieł sztuki  Vincenta van Gogha oraz utrwalenia podstawowych informacji o tym sławnym malarzu.  Spośród prac van Gogha uczniowie wybrali obraz pt. „Gwiaździsta noc”, który stał się dla nich inspiracją do odkrywania świata sztuki. 
          Podczas zajęć świetlicowych, dzieci mogły wcielić się w rolę małych artystów, odkrywając tajemnice techniki van Gogha. Poprzez eksperymentowanie z kolorami, pisakami, pastelami, pociąganiem pędzla i tworzeniem własnych interpretacji "Gwiaździstej nocy", rozwijali swoją wyobraźnię i umiejętności artystyczne. A w świetlicy powstała galeria artysty inspirowana dziełem Vincenta van Gogha, na której znalazły się prace stworzone przez uczniów.

          Magdalena Habowska-Madrak

        • Konkurs plastyczny „ Anioły małe i duże-oczami dzieci ”

        • Organizatorem konkursy pt. „ Anioły małe i duże-oczami dzieci ” była Szkoła Podstawowa nr 31  im. Orła Białego w Częstochowie. 
          Konkurs skierowany był do  uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do prezentowania własnej twórczości plastycznej, pobudzenie wyobraźni oraz kształtowanie poczucia piękna. Przygotowania do wykonania prac rozpoczęliśmy w trakcie Szkolnego Tygodnia Tolerancji i Życzliwości. Podczas zajęć w świetlicy powstały piękne prace wykonane różnoraką techniką taką jak: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż.

          Magdalena Habowska-Madrak

        • Zabawa sztuką w świetlicy- Pole kwiatów

        • Zajęcia w świetlicy pod hasłem "Pole Kwiatów – Prace w Stylu Hervé Tulleta" to kreatywna podróż dzieci w świat sztuki i wyobraźni. Inspirując się stylem Tulleta, znanej postaci z dziedziny literatury dziecięcej, uczniowie angażowali się w interaktywne i spontaniczne doświadczenia artystyczne. Wykorzystywali różne techniki, takie jak malowanie ręką, kropkowanie, a także mieszanie kolorów, dzieci stworzyły abstrakcyjne prace, które odzwierciedlają ich indywidualne podejście do sztuki. Proces twórczy oparty został na swobodzie wyrażania się i odkrywaniu własnej wyobraźni, podobnie jak to czyni Hervé Tullet w swoich interaktywnych książkach dla dzieci.

          Magdalena Habowska-Madrak

        • Konkurs plastyczny „Moja Ulubiona Pora Roku”

        • Organizatorem XXIII wojewódzkiego konkursu twórczości plastycznej dzieci i mlodzieży pt. „Moja Ulubiona Pora Roku” był Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu. Adresatami konkursu byli uczniowie klas 1-8 szkół podstawowych. 
          Celem konkursu było pobudzenie ciekawości, zwrócenie uwagi na piękno i specyfikę krojobrazu polskiego oraz obserwacja przyrody i dostrzeżenie jej różnorodności. Uczniowie utrwalili wiadomości na temat cech charakterystycznych dla czterech pór roku, dostrzegali zmiany zachodzące w przyrodzie w poszczególnych porach roku czego efektem są powstałe prace.
          Autorzy prac: Alicja Bożek kl. 3A, Iga Getel kl. 2B, Kornelia Bartosik kl. 2B.

          Ewa Zyzańska

        • VIII Ogólnopolski konkurs plastyczny Kocham Polskę

        • W 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił wielkiego polskiego astronoma jednym z patronów bieżącego roku. Uczniowie świetlicy wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Kocham Polskę, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 33 z Katowic. Tematyką prac konkursowych było wykonanie pracy plastycznej lub fotografii rozwijającej twórczo następujące tematy:

          1. Portret Mikołaja Kopernika (praca plastyczna).
          2. Plakat promujący postać M. Kopernika lub upowszechniający jego dorobek naukowy.
          3. Praca plastyczna nawiązująca tematycznie do szeroko rozumianych astronomicznych zainteresowań M.Kopernika. 
          4. Fotografia, której głównym motywem będzie piękno nieba nad Polską


          Zanim uczniowie w świetlicy szkolnej przystąpili do wykonania prac przypomnieli i utrwalili sobie wiadomości na temat Mikołaja Kopernika i jego przełomowych dokonań. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia, podczas których uczniowie dowiedzieli się o życiu, pracy naukowej i osiągnięciach Mikołaja Kopernika. Omówiono również jego teorię heliocentryczną i wpływ na rozwój nauki. Uczniowie mieli dostęp do różnych źródeł ikonograficznych przedstawiających Mikołaja Kopernika, analizowali różne wizerunki, zwracając uwagę na szczegóły i cechy charakterystyczne postaci. W swoich pracach plastycznych stosowali różnorodne techniki plastyczne takie jak: malarstwo,rysunek,technika kolażu, aby znaleźć najbardziej wyrazisty sposób przedstawienia portretu. Konkurs nie tylko rozwijał umiejętności plastyczne uczniów, ale również stymulował ich ciekawość naukową, tworząc inspirujące doświadczenie edukacyjne. Przygotowania uczniów do konkursu plastycznego promującego Mikołaja Kopernika były fascynującym procesem, łączącym elementy sztuki i nauki,a nauczyciele starali się wzbudzić w uczniach zainteresowanie postacią Mikołaja Kopernika oraz rozwijać ich umiejętności artystyczne.

          Magdalena Habowska-Madrak

        • Międzyszkolny konkurs plastyczny „Jesień wokół nas”

        • Organizatorem międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „Jesień wokół nas” była świetlica szkolna w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie. Adresatami konkursu byli uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych.
              Przygotowania uczniów do konkursu plastycznego "Jesień Wokół Nas" były pełne entuzjazmu i zaangażowania w tworzenie dzieł sztuki, które oddawały urok i piękno jesiennej pory roku. Nauczyciele świetlicy starali się zachęcić uczniów do obserwacji otaczającego świata, inspirując ich do zwracania uwagi na kolory, tekstury i nastroje jesieni.
              Podczas zajęć w świetlicy uczniowie mieli okazję zgłębić różne techniki plastyczne, takie jak malarstwo akwarelowe, pastelowe czy techniki kolażu. Nauczyciele skupiali się na rozwijaniu kreatywności uczniów, zachęcając ich do wyrażania swojej wizji jesieni poprzez sztukę. Uczniowie mieli możliwość eksperymentowania z różnorodnymi narzędziami artystycznymi, co pozwoliło im rozwijać umiejętności w zakresie kompozycji i kolorystyki.
          W konkursie wzięli udział chętni uczniowie zapisani do naszej świetlicy a ich prace zostały przekazane do organizatora konkursu Szkoły Podstawowej nr 3.  Komisja konkursowa ogłosiła wyniki i nazwiska laureatów na stronie internetowej szkoły.  

          Spośród prac reprezentujących świetlicę z naszej szkoły zwycięzcami okazali się:
          1 miejsce – Alicja Bożek kl. 3a
          2 miejsce- Zofia Zubel kl. 2 b , Barbara Kramarczyk kl. 4 a

          Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom! 

          Magdalena Habowska-Madrak

        • Dzień Edukacji Narodowej

        • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach poświęconych trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela, podczas których uczyły się okazywać wdzięczność i szacunek wszystkim osobom pracującym w szkole. Podczas zajęć powstały piękne laurki, pełne serdecznych życzeń i podziękowań dla nauczycieli za ich trud, wsparcie i poświęcenie.

          Magdalena Habowska-Madrak

        • Nowe gry w szkolnej świetlicy

        • W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole podczas BOŻONARODZENIOWEGO KIERMASZU oraz WIELKANOCNEGO JARMARKU została przeprowadzona zbiórka publiczna. Stoiska z mnóstwem ciekawych i niepowtarzalnych prac rękodzielniczych przyciągnęły nabywających. Pozyskane środki zostały przeznaczone na doposażenie szkolnej świetlicy.

          Uczniowie powitali nowy rok szkolny w świetlicy z nowymi ulubionymi grami, które są wykorzystywane również podczas zabaw na świeżym powietrzu. Z pozyskanych środków zostały również zakupione akcesoria do zajęć z filcowania.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie!

          Izabela Fidytek - Dyl

        • Zabawa sztuką w świetlicy

        • Dzieciaki w świetlicy miały okazję zapoznać się ze sztuką Yayoi Kusamy- japońskiej artystki, zwanej także zaklinaczką kropek. Uczniowie, zainspirowani jej pracami, wykonali "Magiczne drzewo". Najpierw przygotowali kolorowe kropki, a następnie ozdobili nimi nasze świetlicowe drzewo. Od razu zrobiło się miło i kolorowo.

          Magdalena Habowska-Madrak

        • Jak pachnie jesień?


        • Pierwszoklasiści rożnymi zmysłami poznawali przyniesione do szkoły dary jesieni: kasztany, żołędzie i szyszki. Wśród śmiechu i dużych emocji powstawały Jesienne Plastusie. Efekt pracy uczniów można podziwiać na przygotowanej na górnej świetlicy wystawce.

          Danuta Mida

        • Jaworznicki Chomik Europejski

        • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Namaluj Jaworznickiego Chomika Europejskiego” został zorganizowany przez Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

          Celem konkursu było rozwijanie twórczości plastycznej, rozbudzenie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia dzieci, a w szczególności edukowanie w zakresie ochrony zagrożonych wyginięciem chomików europejskich.

          Miło nam poinformować, że Anna Grzesik (2b) zdobyła III miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy.

          Ewa Zyzańska

        • Konkurs plastyczny

        • Zamek Królewski w Warszawie zaprosił uczniów Szkół Podstawowych (kategoria klasy 1-3, kategoria klasy 4-6) do wzięcia udziału w konkursie "Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko”.

          Zadaniem konkursowym było stworzenie przez dzieci pracy konkursowej inspirowanej  przynajmniej jednym z czterech obrazów Jana Matejki z kolekcji Zamku Królewskiego, a są to: "Batory pod Pskowem", "Kazanie Skargi", "Rejtan - upadek Polski" i KKonstytucja Trzeciego Maja". Honorowymi patronami konkursu są: Mazowiecki Kurator Oświaty, Narodowy Instytut Dziedzictwa i Ośrodek Rozwoju Edukacji. 

          W galerii przedstawiamy prace naszych uczniów.

          Ewa Zyzańska

        • Zabawa sztuką

        • Dzieci podczas zajęć w świetlicy miały okazję zapoznać się z sylwetkami znanych malarzy takich jak: Pablo Picasso, Frida Kahlo, Stanisław Wyspiański, Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh oraz ich najbardziej znanymi obrazami.

          Uczniowie zostali zapoznani z techniką plastyczną, w której wykorzystuje się plastyczne materiały recyklingowe a po dokonaniu wyboru najciekawszego dzieła przystąpili do stworzenia eko-autoportretu. W ten sposób powstały autoportrety Fridy Kahlo oraz Leonarda da Vinci, zaś w świetlicowej galerii zawisły wydrukowane autoportrety malarzy i ich obrazy, do których uczniowie dorysowali piękne ramy.

          Magdalena Habowska-Madrak

        • Miejski konkurs plastyczny "Pani Wiosna"

        • Uczniowie świetlicy wzięli udział w konkursie plastycznym dla klas 1-3 pt. "Pani Wiosna". Konkurs został zorganizowaby przez Szkołę Podstawową nr 14 w Jaworznie. Celem konkursu było rozbudzenie twórczości plastycznej i wyobraźni uczniów, rozwijanie talentów plastycznych. W konkursie wyróżnienie uzyskała Kornelia Bartosik z kl. 1b.

          Magdalena Habowska-Madrak

        • Rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

        • Z okazji 550 rocznicy Mikołaja Kopernika uczniowie w świetlicy poznali bliżej postać tego znanego polskiego astronoma, który "wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię”.

          Obejrzeli filmy edukacyjne o życiu i działalności Kopernika, dowiedzieli się o co chodzi w teorii heliocentrycznej, z jakimi miastami związany był astronom,jakie dziedziny studiował,a także jakimi przyrządami astronomicznymi dysponował w tamtych dawnych czasach. Na koniec dzieci wspólnie stworzyły lapbooka o Mikołaju Koperniku.

          M. Habowska-Madrak

        • Tydzień Bezpieczeństwa

        • W trakcie tygodnia bezpieczeństwa także uczniowie w świetlicy mieli okazję obejrzeć filmy edukacyjne z serii Sieciaki.pl oraz „Owce w sieci”, które uczą jak w bezpieczny sposób korzystać z internetu.

          Wychowankowie świetlicy rozwiązywali zagadki i testy dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz grali w grę - quiz Bezpiecznie tu i tam opracowaną przez Fundację Orange, stworzyli również plakat Dzień Bezpiecznego Internetu z zasadami bezpieczeństwa w sieci.

          Na zajęciach świetlicowych poruszona została także tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zostały zaprezentowane i omówione filmiki edukacyjne z serii "Jeż Drogowiec” Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Uczniowie wykonywali prace plastyczne pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, rozwiązywali testy, krzyżówki i rebusy związane z tematyką bezpieczeństwa na drodze, utrwalili numery telefonów alarmowych, rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym dla klas 1-3, grali w gry dydaktyczne- memory znaki drogowe i prawo jazdy rowerowe.

          M. Habowska - Madrak

        • Dla Hospicjum

        • Jak co roku, przed zbliżającymi się Świętami nauczyciele i uczniowie naszej szkoły pamiętali o podopiecznych hospicjum Homo – Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie.

          Na zajęciach z plastyki uczniowie klas 4 – 7 wykonywali świąteczne kartki, uczennice klasy 6c wraz z wychowawczynią wykonały piękne stroiki, a szkolna świetlica zaangażowała się w wykonanie pięknych filcowanyych bombek. Przygotowane dary wraz ze świątycznymi życzeniami do hospicjum dostarczyli opiekunowie szkolnego wolontariatu.

          Wszystkim za okazane serce składam serdeczne podziękowanie.

          Izabela Fidytek Dyl

        • Fabryka świątecznych ozdób

        • Grudzień to był intensywny czas dla pracowitych "świetliczków". Podczas świetlicowych zajęć artystycznych powstało mnóstwo świątecznych ozdób, przeznaczonych zarówno na świąteczny kiermasz, jak i do Hospicjum Homo – Homini w Jaworznie. Licznie powstały skrzaty z szyszek w kolorowych czapeczkach, filcowane bombki, dzwoneczki, aniołki, stroiki itp.

          Izabela Fidytek - Dyl

        • Bożonarodzeniowy jarmark

        • 14.12.2022 r., podczas dnia otwartego odbył się Bożonarodzeniowy Kiermasz. Na stoisku można było nabyć mnóstwo ciekawych i niepowtarzalnych prac rękodzielniczych, wykonanych zarówno samodzielnie przez Naszych uczniów (prace pokonkursowe) oraz wykonanych wspólnie na zajęciach.

          Udział Rodziców i Uczniów w jarmarku był bezcenny, a pozyskane środki wzbogaciły ofertę naszej szkoły. Serdcznie dziękujemy wszystkim za wsparcie.

          Izabela Fidytek - Dyl

        • Miejski konkurs plastyczny "Dokąd tupta nocą jeż"

        • Uczniowie świetlicy wykonali prace plastyczne pt. "Dokąd tupta nocą jeż", które wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Jaworznie. 

          Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na los przyrody i zwierząt oraz zmotywowanie ich do aktywnego i odpowiedzialnego udziału w ochronie środowiska i zwierząt.

          Magdalena Habowska-Madrak

        • NagłKonkurs plastyczny "Polska w baśni i legendzie"ówek

        • Uczniowie pod okiem nauczycieli świetlicy przygotowali prace plastyczne na miejski konkurs plastyczny dla szkół podstawowych pt. "Polska w baśni i legendzie”.

          Realizując cele konkursu uczniowie zapoznali się z najbardziej znanymi polskimi legendami,takimi jak: Syrenka Warszawska, Królowa Bałtyku, Pan Twardowski, Legenda o smoku Wawelskim, Legenda o królu Popielu i myszach. Następnie przygotowali do wybranych legend i baśni prace plastyczne wykonane techniką mieszaną.

          Magdalena Habowska-Madrak

        • Miejski konkurs plastyczny "Wspomnienia z wakacji"

        • Uczniowie świetlicy przygotowali prace plastyczne „Wspomnienia z wakacji”, które wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Jedynki, Urząd Miasta i MCKiS Jaworzno z okazji pikniku „A nam jest szkoda lata”.

          M. Habowska - Madrak

    • Logowanie