• Rekrutacja uczniów do klasy czwartej sportowej

Zasady rekrutacji do oddziałów sportowych (plik PDF)

Harmonogram rekrutacji do oddziałów sportowych (plik PDF)

Ulotka - szkolenie sportowe dziewcząt (plik PDF)

Ulotka - szkolenie sportowe chłopców (plik PDF)

Materiał filmowy z rekrutacji w roku szkolnym 2019/2020 (link do strony)

Uczniem klasy czwartej sportowej o profilu piłki sitkowej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Jaworznie może być uczeń, który ukończył 3 klasę szkoły podstawowej oraz:

• posiada bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony orzeczeniem lekarskim;
          • posiada pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie kandydata do klasy sportowej;
          • uzyska pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej.

Kandydaci przyjmowani są na wniosek rodziców (do pobrania na dole strony).

Wymagane dokumenty można pobrać ze strony internetowej lub w sekretariacie szkoły (sekretariat czynny codziennie w godzinach 7:00 -15:30).

Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły w terminie od 12.02.2024 do 29.02.2024.

Rekrutacja będzie prowadzona zgodnie z zasadami rekrutacji uczniów do oddziału sportowego w Szkole Podstawowej nr 16 im. Konstytucji 3 Maja w Jaworznie.

Testy sprawności fizycznej odbędą się 4 marca 2024 r. o godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80.

Warunkiem przystąpienia kandydata do prób jest złożenie stosowych dokumentów (wniosek rodzica oraz zaświadczenie lekarskie) w terminie do 29 lutego 2024 r. w sekretariacie szkoły.

Prosimy, by kandydaci stawili się o godzinie 15:15. Każdy uczeń powinien mieć strój oraz obuwie sportowe. Rodzice oraz opiekunowie mogą wspierać swoich podopiecznych z trybun.

Zasady przeprowadzenia testu sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy 4 sportowej:

Test sprawności fizycznej składa się z trzech etapów:

• Skok w dal z miejsca obunóż. Kontakt lub przekroczenie linii z której należy oddać skok, są równoznaczne z uznaniem skoku jako nieważny. Długość skoku mierzona jest od linii (belki) do miejsca najbliższego kontaktu kandydata z podłożem. Kandydat wykonuje trzy próby, z czego zapisywana jest najlepsza.
          • Bieg wahadłowy 10x5 m. Dystans oznaczony jest za pomocą dwóch równoległych linii, które kandydat musi przekroczyć obunóż przy każdym nawrocie. Próbę wykonuje się tylko raz.
          • Rzut piłeczką palantową. Kandydat wykonuje rzut jednorącz dowolnym sposobem. Kontakt lub przekroczenie linii kończącej rozbieżnie, są równoznaczne z uznaniem rzutu jako nieważny. Kandydat wykonuje trzy próby, z czego zapisywana jest najlepsza.

Dokumenty do pobrania:

Wniosek (plik PDF)
          Zgoda rodziców (plik PDF)
          Oświadczenie o wielodzietności (plik PDF)
          Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka (plik PDF)
          Opis prób sprawnościowych (plik PDF)