• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

• Każdego dnia wiele osób doznaje nagłego pogorszenia stanu zdrowia lub ulega różnego rodzaju wypadkom zarówno w domu, szkole, pracy, ruchu ulicznym czy na wakacjach. Osoba, która uległa nagłemu zachorowaniu lub grozi jej bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia wymaga szybkiej reakcji ze strony świadków zdarzenia.

To my członkowie naszego społeczeństwa szczególnie musimy pomagać sobie nawzajem w sytuacjach odnoszących się do naszego zdrowia czy życia. Od sprawności czy szybkości naszych decyzji wykonywanych bezpośrednio po zaistnieniu nieszczęśliwego zdarzenia mogą zależeć dalsze losy osoby poszkodowanej. Dlatego tak ważne jest posiadanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Bardzo zależy nam, żeby dzieci i młodzież była profesjonalnie przeszkolona z zakresu pierwszej pomocy, ponieważ do nich należy przyszłość . . . i żeby nie przeszli obok osoby potrzebującej w obawie, że coś zrobią źle.

W połowie września szkolna pielęgniarka Pani Jadwiga Klimczyk - Merta odwiedziła wszystkie klasy pierwsze, drugie oraz trzecie aby przybliżyć najmłodszym uczniom szkoły działania związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

Marta Jelonek, Jadwiga Klimczyk - Merta